33 000 fotografive për çdo temë
crossroad map
   WORLD PHOTOS / Arts / Muzetë / Kanadez Muzeu i civilizimit

  Reklamim 
( në web site ] ( Internet ]
Vajza në mur të vogël me pebblesNjeriu shqyrton dhe rikthen gjetësGray-jargavan vishen me ari thur dantella e ziZogjtë në një pemëFig. Muri në shtëpi me dritaret dhe dyert në të kuqe
Ekspozitė. Rruga me karton dhe shtëpitë.Artificial piramidale në ngjyrë e dritaveVizatim në pëlhurë transparenteMini-Fshat. Vërtetë për të shfaqur të shekullit të kaluar të jetës urbaneTërheqjet. Kreu i fotove në dritare
Druri i maskuar një shifër e njeriut në një varkëPërballen me mur në shtëpiFigura mbi një mur me blloqeInstrumente muzikore. Piano, violinëRowers në barkë
Mbetjet e një imazhi. Vizatim në letërTë dhomë e vizatimeve dhe të lehtaRestaurimi veshjeLatest strokes. Përgatitja e ekspozitave për ekspozitëNjë zog i bardhë me krahë të gjatë e një pemë. Parku
E zgjidhjes së Indians. Dhoma e FabricsKëngët konkrete me ujë dhePërbërja me llaç. Njerëzit në një anije,Përbërja. Shtëpi prej druri. Një varkë me gjëraNjë varkë me lesh lëkurat e kafshëve dhe të mureve të shtëpisë
KishaGodinave prej druriFuçi e ushqimit nën mbulojëShumëngjyrësh dritat fishekzjarre në qiellin e natësPasqyrim në muret e ujit
Team oarsmenTuristët rreth ndërtimit të kulmit me një raund i ziDritat e kuqe në degët e pemëve. Dëbora dhe benchesSpeech në sheshin përpara muzeuTanzi në kostume kombëtare
Një dhomë me lodra, qeramike enëtNjë dhomë me mobilje prej druri, Kinë dhe një fireplaceNdërtimi i ShtëpitëI makinës me fotot dhe stolitë dritat me ngjyrë të thellëNjë një dhomë me rroba të vjetra dhe pajisje për prodhimin e fill
Karrocë e madhe prej druri me rrotaShtëpitë e artë në vendosjen e dielaQyteti polarMotor anijePërballen me konfigurimin e konkrete
E gjelbër bushes në shtretër pranë lulesh muret e muzeutNjeriu dhe qeni me gipsPlacards raundin e katër stinëve symbolizing vitKulmet e ndërtesave në stilin gotikGjeometrike projektimit në qendër të ndërtesës
Mitik shifrat në murNahodka arkeologëtNatyra e kuqe në rrezet e vendosja e dielaShadow e dritareve në muret e korridoritShifrat e kafshëve nga pema
Lodrat, të cilat tregojnë zhvillimin e jetës. Ndërtimi i shtëpive, karroca me njerëz, gjëratGuitar-njohur muzikantëPërballen me mure guriShëtitje me varkë në lumëI kulmit në strip
Lulëzim pemëve në kopsht përpara godinësShikoni në territorin e muze nga një lartësiFlowerbeds me lule e kuqeQerthull për një filmFëmijët në tarracë
Përbërja. Pregaditja për udhëtimAnije me vela SpacecraftNgrohtë dritë të verdhë në ndërtesë me metal frameWhite pushatak Retë në qiellin bluMuzeu Territory
Pamja e muze nga një lartësiPanorama e qytetitMulti-colored pëlhurë shtëpiBregu me lanterns dhe dritat headlamps machinesGreen drurëve në park muze
Barkë turistike mbi lumin pranë MuzeuModeli i udhëheqësi fisnorDimër në muzeNgrohtë poqat elektrik në dritare në dëborëE rrjedhjes së ujit nga muret
Artificial qytetitBurri në kombëtare vishen në zi dhe i kuqNjë idhull druri. Shifra në të kuq dhe të bardhëLartë tavaneve me dritare të lartëNjë episod i historisë. Në kështjellë
Korridoret e muzeutSalla e Kulturës e LindjesSmoke tub mbi qytetinShatërvan. Ecur në gjykatë në muzeDritaret e mëdha dhe të ndritshme Muzeu
Objekt adhurimi i një pemë në colorful ilustrimeValë e rrjedhjes shatërvanImages rezervimin në lëndinë në parkI idhull i bardhë materiale në bushesFëmijët me akull në lumë
Në shkallëtI bojëportokall lule nën muret e ndërtesësColorful illuminated signboardsNjë fëmijë në një kostum popujve permafrostKreu i një të kafshëve të mëdha me një sy dhe beak

   WORLD PHOTOS / Arts / Muzetë / Kanadez Muzeu i civilizimit
ar bg ca cn cs da de el en es et fi fr gl hi hr hu id it iw ja ko lt lv mt nl no pl pt ro ru sk sl SQ sr sv th tl tr ua vi
Referenca
erotica|online exchange bitcoin to paypal
© 1995-2019 Të gjitha të drejtat e rezervuara Pavlabor.
Designed, i mbështetur dhe nga hosting Pavlabor.