33 000 fotografive për çdo temë
crossroad map
   WORLD PHOTOS / Arts / Surealizëm / Salvador Dalí -1

  Reklamim 
( në web site ] ( Internet ]
Muri në shtëpi. Femra lakuriqësi në hapjen e dritaresBarkat lidhura në breg. Një burrë i ulur pranë krevat-side tavolinaArtisti me ngjyra një sterile peizazhorePoster i përshkruajnë një burri dhe një miscellaneousKreu grua
Retë në qiell. Flying kalë e shkëmbinjvePamja e graveBiseda mes një burri dhe një gruajeBurrat në bregdet në punëSandy peizazhore të madh gurë. Shifrat e njerëzve
Makina në shkretëtirën pranë murit shkatërruarSkeleti i një kalë dhe një burrë i ulur me këmbë hapur një skelet. Pjesë e sipërme e kështjella kullatDy gurë në formën e njeriut shifra. Një burrë që qëndron pranë shkëmbinj.I poster me imazhin e personit tëDy vajzat me elongated organeve përbën në të ndryshme. Një varg i subjekteve në të dy anët
Shifra e trupin e njeriut. Kreu është e përfaqësuar në formën e një nate hapjen qëndronTrupin e njeriut me kreun e kafshëveTrupat e vetë në pozicione të ndryshmeRruga midis shkëmbinj. Qielli para shtrëngatëPjesë e të drejtave të njeriut në organe të ndryshme përbën
I makinës është në një pemë. Njerëzit të ulur në tryezëVeshje Frontit dhe organi i pasëmTre gra në shkretëtirë dhe rërëNjë pjesë e formave dhe madhësive të ndryshmeTabela me një gotë të mërzitshme. Deve dhe Man
Trupin e njeriut në formë të hapjes së kutiI zi telefon me një tubet përfaqësojnë kancerTë divan në formën e grave buzeStatuja e një gruaje të hapur me kuti në krye të bustNjerëzit në pozicione të ndryshme dhe dispozita
Shkretëtirë peisazheve. Shtëpitë në luginë. Qëndrimi në mënyrën se si njerëzitImazhet e njerëzve dhe kuajt në betejë, betejëNata. Siluetë femre karrige të kuqe nën një leckë. Red me ndërtimin e objekteve të kulmitNdërtimi i objekteve dhe qytet me njerëzMuret e ndërtesave, shtëpive, në mesin e mërzitshme
Running grua në një fustan të bardhë. Objekti është largNjë tabelë me mësallë, rrethuar në anët e objekteve dhe njerëzveShkretëtirë peizazhore në gri-blu performances. E bardhë e një shifër gjarpëruar formëBust i një organi të njeriutShifrat për gratë. Pjesët e trupit të paraqitura në formë të hapjes së kuti
Kreu njeriu në një tullumbace mbi litar i lidhur me tokënPortret i një njeriu që mbajnë gratë këpucët në dhëmbëTrondit ngjashëm me trupin e njeriut. Grupi i njerëzve në sfondNjerëzit me të panatyrshme i përshkruan njerëzit dhe një linjë kryesoreMjellmat në liqen, e brekë të pemëve, një njeri që qëndron në breg
Grupi i njerëzve të mërzitshme në pozicione të ndryshmeFragmenteve të organeve të njeriut imbued bareGrupi i njerëzve që qëndron në dy KOLONAT, trupat e tyre dhe të shfaqinShkretëtirë. Njerëzit në përbën dhe pozicione të ndryshme.Korridori i njerëzve përballë njëri-tjetrit
Bedside me një tryezë të hapur qelizë. Njerëzit dhe kafshët pranëQëndrimi njeriu në dhomëNjë kalë me një këmbë në një rrotëBroken telefonik marrėsi ardhshëm në pjatë me vezëGurë dhe objekte të tjera
Një burrë, një foto me ngjyra të objekteve në frontin e saj përrethPlate dhe subjekt i ndenjur shtrirë në tëRroba të mbështetur mbi një sipërfaqe të rrafshtëTas, të bardhë me një të njeriut të përballet meTre njerëz me karakteristika të shpërlarë
Një burrë mbi një shkëmb të shkëmbinjveWell, njerëzit, gurëBurri me trupin e kafshëve, dhe fluturojnë e mouse mbi kokëNjë fëmijë i qeshurTre vetë
Një burrë dhe mendimet e tij dhe dëshiratNjë fëmijë ka një ngjyrë të kuqe e dhëmbëve tradhtarStatues dhe imazhet e objekteve të ndryshmeNjeriu gënjen në terrenNjë pjatë e madhe e bardhë dhe e zezë e cila celularësh pikoj një pikë ujë
Celular lehoni dhe objekte të tjera në një pjatëTrupat e njerëzve dhe e kafshëve të ndryshme në përbënKreu njeriu me skulls në sytë dhe në gojëKryetarët e statujat e njerëzveGrua e ulur në tryezë. Grupi i njerëzve të afërt
Gruaja në të zezaDy kulla demoluar në zonat e mërzitshmeE njeriut si një organ i lëngëtDy makina të zezë dhe bluTullë muri në formën e një kafkë
Bust të njeriut me hyrje në brendësi tëSkica e njeriut përballet me një me një për përmblidhem sytë dhe kreuNjerëzit e angazhuar në lloje të ndryshme të punësTrupi i zhveshur grua të ulur në një re

   WORLD PHOTOS / Arts / Surealizëm / Salvador Dalí -1
ar bg ca cn cs da de el en es et fi fr gl hi hr hu id it iw ja ko lt lv mt nl no pl pt ro ru sk sl SQ sr sv th tl tr ua vi
Referenca
"stern international bank" scam|best cardiology fellowship personal statement help
© 1995-2019 Të gjitha të drejtat e rezervuara Pavlabor.
Designed, i mbështetur dhe nga hosting Pavlabor.