33 000 fotografive për çdo temë
crossroad map
   WORLD PHOTOS / Arts / Surealizëm / Salvador Dalí

  Reklamim 
( në web site ] ( Internet ]
Portret i gruaja përkundër sfondit të të mërzitshmeKiss vajza me detinNë të përqafojë e marinarGrua e zhveshur sup. Gruaja në ballkon duke kërkuar në distancënVajza në dritare. Deti
Larje vajzat dhe fëmijëtTrup lakuriq femra dhe një dritë ngjyrë jargavani shallNjë gur i çmuar dhe një vajzë në plazhinTorturësBust i njeriut
Metoda e njeriut KreuShipwrecked. Vajza në bregSipërfaqe e lëmuar dhe me ondeZjarri dorezaWhite Bird, dhe dhi i egër
Njeriut HandUnderwater mbretërinëSapun bubblesVizatim në rërëDekompozim e trupit
Filmi për të drejtat e rrugës, çiklistëve, dhe një palë eGjithëpranishëm duartKryliya Drejtat eStatues e njerëzveKreu njeri. Burri dhe gruaja
Flokë bjond vajzaveHapat për të nxjerrë një luan i qetëHap pas hapi të tërhequr një luan i qetëFaqekuq përgjakshme në belly vajzaveNjerëzit dhe mbi kalë e anijes
Statuja e druri. Njeriu në LibraryDial orëKafshët e Njeriut dhe PersonNgjyej në të verdhë të Lehta
Piktura mbi kanavacëTrupin e njeriut. Autoritetet lokaleShadow në rërëHeshtjaZjarri personi në tastierë, piano
Night kohëKreu i vajzës në kurorëSiluetë në dritare. Lugë druriNjeriu nën pelerinë e kuqeInk dhe orë
The ghosts e njerëzve dhe e kafshëveVajza në të bardhë në të përqafuar një burrëNjë lugë metalike mbi një sfond të ziVezë të fërguara skuqur në një panHot gur, strukturën dhe
Gold pore ton ujë në mbrëmjeMaskë. Një pemë me një gurStons në dhomëShkretëtirë AreaE ngrënë me babëzi
Njeriu i ardhshëm në një tryezë të gjatë druriNjë vajzë të bardhë në një maskuar. Shadow mbi një pllakë guriStone watches mbi kalimin. BustBardh e Automjeteve në shkretëtirëNjë piano dhe një arkë e përbashkët
Kalë i njeriut dhe kafkëNjë burrë me një çekiçPortret i një gruajeNjë burrë pranë statuja gurëshNjë burrë në një kapelë dhe xhaketa
Çelësat e metaleve dhe alarmi në mesin e mërzitshmeBarkë e të mërzitshme. Një grua në një anije të bardhë në një fustanKafkë kafshëve. Njeriu i ardhshëm i ulurNjë burrë me një stilolaps me druNjë çift të reve
Njeriu në të zezaGruaja dhe VdekjaPërbërja e guri dhe druriHapat. Njerëzit janë largStatuja e peshkut. Njeriu me fëmijën
Njerëzit në problemet e ndryshme dhe dispozitat e mesin e mërzitshmeTower. Bardh e zi cloudTall pemë. Shkretëtirë. Zonja në një gri të bëjë me veshjeLive PianoI parë nga dritarja. Të oborrin me pemë dhe Fëmijët
Gur i figurave dhe objekteve në shkretëtirëDjali tjetër në gur i stërmadhFletë e bardhë e thatë në një pemëSiluetë femre trupit

   WORLD PHOTOS / Arts / Surealizëm / Salvador Dalí
ar bg ca cn cs da de el en es et fi fr gl hi hr hu id it iw ja ko lt lv mt nl no pl pt ro ru sk sl SQ sr sv th tl tr ua vi
Referenca
Наша компания предлагает купить диплом в Москве со скидкой.|online exchange bitcoin to paypal
© 1995-2019 Të gjitha të drejtat e rezervuara Pavlabor.
Designed, i mbështetur dhe nga hosting Pavlabor.